Drewno połączone ze stalą. Czyli o kontrastowym modelu zegarka Woodlans

Na ryku jest masa zegarków wytworzonych z tworzywa sztucznego czy stali nierdzewnej. Jednak czy takie zegarki mają coś w sobie? Zegarki naręczne pojawiły się w XX wieku, wykonane zgodnie ze sztuką zegarmistrzowską budziły podziw i szacunek. Do dziś naręczne zegarki są traktowane wyjątkowo, zegarki są nie tylko praktycznym narzędziem do pomiaru czasu, ale także modnym, eleganckim i prestiżowym dodatkiem. Dlatego warto wybrać dla sobie model, który będzie pasował do naszego stylu.

Wyjątkowe drewniane zegarki

Gdzie znaleźć zegarki, które będą wyjątkowe? W którym sklepie znajdziemy zegarek z duszą? Przecież w salonach za 400 złotych dostaniemy chińskie, seryjnie wyprodukowane urządzenia, które nie różnią się niczym od tysięcy innych zegarków. Tutaj www.woodlans.pl dostaniemy zegarek z duszą, ręcznie wykonany z dębowego drewna. Każdy zegarek jest impregnowany bez użycia środków chemicznych, zegarki nie są lakierowane. To oznacza, że skóra użytkownika jest bezpieczna a do zegarka nie wsiąka woda. Tutaj jednak trzeba podkreślić, że zegarki nie są wodoodporne. Nie wolno ich zanurzać w wodzie, są jedynie odporne na sporadyczne zachlapania.

Jeden wyjątkowy model

Wśród zegarków proponowanych przez firmę Woodlans znajduje się jeden wyjątkowy model zegarka, który łączy w sobie stal i drewno. Drewniana tarcza i stalowa bransoleta to połączenie materiałów, które się ze sobą kłócą. Jak przyznaje Michał Napierała stworzył projekt kontrastowy. W końcu stal i drewno kojarzy się bardziej z amerykańską strzelbą, albo kuchennym nożem. Jednak zegarek jest unikalny. Ma w sobie coś co sprawia, że jest pociągający, ma w sobie tę duszę, której bezskutecznie szukamy w materialnych urządzeniach. Każdy zegarek jest wyrabiany na zamówienie, co oznacza, że nie ma dwóch takich samych modelów na rynku. Jak mówi Michał Napierała uczestniczy w narodzinach każdego zegarka, trudno mu się potem z nim rozstać.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *