Gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania

Odmowa wypłaty odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową to problem, z którym zmaga się wiele osób. Ubezpieczyciel jest bowiem wyposażony w szereg narzędzi czy zapisów w umowie, które działają na jego korzyść i nawet, gdy faktycznie odszkodowanie się Tobie należy, może nie wypłacić ani złotówki. Jak się przed tym bronić?

Najważniejszą sprawą jest bardzo dokładne czytanie umowy, czyli etap na długo przed tym, gdy faktycznie zajdzie sytuacja uprawniająca do uzyskania odszkodowania. Umowy ubezpieczeniowe zwykle są skomplikowane i skonstruowane tak, by laik nie do końca mógł się w nich odnaleźć. Sporo osób, skuszonych niewysokimi comiesięcznymi opłatami polisy, podpisuje wszystko, co daje im do podpisania pracownik firmy ubezpieczeniowej. Tymczasem dobrym sposobem jest skorzystanie już na tym etapie z fachowego doradztwa i pomocy prawnej. Na www znajdziesz sporo porad specjalistów i fachowej wiedzy, która przyda się zarówno na etapie podpisywania umowy, jak i później, podczas dochodzenia roszczenia.

Zapisy w umowach zwykle warto czytać od deski do deski, zwracając uwagę na to, co jest napisane drobnym drukiem. Bardzo często to właśnie te zapisy sprawiają, że pomimo faktycznego poszkodowania i uprawnienia do otrzymania roszczenia, wnioski są oddalane. Jeśli zapisy są niejasne i przy głębszej analizie treści umowy okazuje się, że uzyskanie odszkodowania będzie praktycznie niemożliwe, dobrym rozwiązaniem będzie rozejrzenie się w ofercie innych firm ubezpieczeniowych. Aby spać spokojnie nie wystarczy bowiem jedynie opłacać polisę – trzeba mieć również pewność, że w przypadku zdarzenia losowego wypłata odszkodowania będzie szybka i bezproblemowa.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *