Kurs barmański – czy warto z niego skorzystać?

Praca barmana wciąż kojarzy się z nalewaniem piwa, jednak tak naprawdę profesja jest o wiele bardziej wymagająca. Nierzadko wykonywana w godzinach nocnych, wymaga nie tylko właściwych umiejętności, ale również odporności psychicznej i zdolności interpersonalnych. Żeby zostać profesjonalnym barmanem, należy skończyć specjalistyczny kurs. Wyjaśniamy czy warto z niego skorzystać.

Praca barmana polega przede wszystkim na kontakcie z klientem, przygotowywaniu drinków oraz innych napojów (niekoniecznie alkoholowych), doradzaniu i polecaniu przy wyborze koktajlu oraz utrzymywaniu miejsca pracy w porządku. To wszystko oznacza, że barman musi zadbać o to, aby wszystko było idealnie zorganizowane, a klient poczuł się wyjątkowo i komfortowo. Bardzo często barman zajmuje się również dokumentacją sprzedaży. Należy podkreślić, że przedstawiciele tego zawodu wykonują pracę stojącą, często w systemie zmianowym, zarówno w ciągu dnia, jak i nocy, a charakter ich profesji zależy przede wszystkim od miejsca, w którym są oni aktualnie zatrudnieni. Specyfika pracy wiąże się z tym, że muszą oni przebywać w towarzystwie osób nietrzeźwych, jednak ich zadaniem jest także nieokazywanie znużenia, zachowanie spokoju i wykazanie się dużą cierpliwością.

Zacznij od kursu!

Jeśli marzysz o pracy jako barman, powinieneś udać się na specjalny kurs barmański. Dzisiaj nie wystarczy już samo zamiłowanie przygotowaniami napojów alkoholowych. Bardzo ważna jest także odpowiednia wiedza, umiejętność, kreatywność, wyczucie smaku oraz zdolność wykonywania różnych trików barmańskich, które sprawiają, że klient oczekujący na napój będzie miał okazję zobaczyć prawdziwe widowisko. Nikt z nas raczej nie wyniósł takiej wiedzy ze szkoły, tak więc pierwszym krokiem do pracy na takim stanowisku będzie kurs barmański 1 stopnia. Co prawda, można przejść taki kurs barmański online, ale nie oszukujmy się, że jest to trochę tak jak robić kurs online na instruktora narciarstwa. Zdecydowanie szybsze i lepsze efekty da nam nauka na kursie organizowanym stacjonarnie. Szkolenie takie powinno wyposażyć kursanta we właściwą wiedzę, umiejętności oraz nauczyć go podstawowych trików.

Jak szukać kursu?

W sieci jest sporo ofert kursów i szkoleń dla barmanów. Możemy poszukać szkolenia blisko miejsca zamieszkania, wpisując w przeglądarkę kursy barmańskie Opole lub przejrzeć ofertę.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *