Na co zwrócić uwagę wybierając szafkę na buty?

Szafka na buty posiada jedną, zasadniczą funkcję – ma przechowywać nasze obuwie. Szukając tej właściwej, powinniśmy kierować się przede wszystkim dwoma kwestiami. Po pierwsze tym, ile w przedpokoju posiadamy miejsca mamy na szafkę. Dzięki temu ocenimy jak maksymalnie szeroka i głęboka może być nasza szafka. Zastanówmy się czy mebel będzie stać luźno w korytarzu czy musi zmieścić się między innymi meblami. Drugą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, to ile osób będzie z niej korzystać i ile par butów będzie musiała pomieścić.

Nabywanie malutkiej szafki na buty, gdy jest ich bardzo wiele – i przeciwnie, kupowanie sporej szafki, gdy par obuwia będzie niewiele – zupełnie mija się z celem. Mebel musi odpowiadać naszym potrzebom, dopiero potem możemy zastanowić się nad innymi kwestiami, jak to w jakim stylu ma być szafka i z jakich materiałów powinna być wykonana i oczywiście w jakim pułapie cenowym chcielibyśmy się zamknąć.

Jaki rozmiar szafki do przedpokoju wybrać?

Warto pamiętać, że odpowiednio duży mebel będzie pełnił kilka funkcji – szafka na buty z lustrem pomoże nam upewnić się, jak wyglądamy przed wyjście z domu, z kolei szafka na buty z wieszakiem może służyć także do przechowywania innych ubrań. Oczywiście propozycji tych jest więcej, więcej niż standardowa szafka na buty. Ostateczna decyzja co do mebla tego typu powinna zostać podjęta tylko wtedy, gdy wiemy, że mamy wystarczająco miejsca, a szafka nie zagarnie całej przestrzeni.

Szafka z siedziskiem

Na rynku znajdziemy także inne ciekawe rozwiązania, które łączą szafkę z innymi funkcjonalnościami. Szafka na buty z siedziskiem będzie zarówno miejscem przechowywania butów, jak również miejscem ich zakładania. To również świetny wybór dla osób starszych i mających problem z poruszaniem się, ponieważ mebel stwarza dodatkowe siedzisko, z którego można w razie konieczności skorzystać, bez dostawiania dodatkowego krzesła w przedpokoju.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *