Nie lecz się sam, zaufaj specjaliście

Gdy mamy jakiekolwiek dolegliwości zdrowotne – boli nas ząb, dokucza kręgosłup czy mamy problem z uciążliwym kaszlem – zwykle nie zwlekamy z wizytą u lekarza. Chcemy jak najszybciej dostać odpowiednie leki, które zniwelują objawy chorobowe. Zupełnie inaczej jest jednak wtedy, gdy pojawiają się problemy psychologiczne. Wtedy jak najdłużej zwlekamy z wizytą u psychiatry, czekając, aż uciążliwe dolegliwości same przejdą. Tymczasem najprawdopodobniej nic samo nie przejdzie, a odkładanie wizyty u specjalisty na potem może przyczynić się do jeszcze większego pogorszenia kondycji psychicznej.

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychiatry? Wskazań jest wiele i są kwestią indywidualną. Niektóre osoby radzą sobie nawet z trudnymi wydarzeniami bardzo dobrze, u innych traumy mogą być powodowane sytuacjami z pozoru błahymi. Jeżeli żyjesz w nieustannym stresie, masz problemy z koncentracją i ze snem, nie potrafisz przestać żyć wspomnieniami, masz lęki i stany silnego napięcia nerwowego, nie potrafisz opanować emocji, odczuwasz spadek aktywności i chęci do życia, to zdecydowanie warto wybrać się na konsultację u psychiatry. Wizyta u specjalisty powinna być również pierwszym krokiem w terapii uzależnień, zaburzeń odżywiania oraz depresji. Psychiatra ocenia stan faktyczny pacjenta i na jego podstawie dopasowuje odpowiednie metody terapeutyczne i lecznicze. Najczęściej kieruje na terapię do psychoterapeuty lub psychologa, czasem również przepisuje leki, które mają stabilizować nastrój, poprawiać samopoczucie i przywracać równowagę psychiczną.

Z wizytą u lekarza psychiatry nie należy zwlekać do momentu, gdy problemy w głowie nawarstwią się ponad miarę. Sprawdzonych i bardzo dobrych psychiatrów znajdziesz na stronie Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowego. Centrum świadczy swoje usługi na terenie Lublina, Warszawy oraz Rzeszowa. Nie czekaj, aż Twoje problemy same znikną, bo tak się nie stanie. Skorzystaj z pomocy specjalisty i przywróć swojemu życiu równowagę.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *