Wybieramy gazony ogrodowe

Gazony ogrodowe to elementy prefabrykowane, które stosowane są najczęściej w ogrodnictwie. Wykonywane są z betonu lub z keramzytobetonu a ich główną cechą jest specyficzna budowa. Konstrukcje te tworzą puste wewnątrz elementy, które można wypełnić ziemią, a następnie obsadzić roślinami, co daje wyjątkowo piękny efekt.

Na rynku znajdziemy betonowe Gazony ogrodowe w kilku dostępnych kolorach – szarym, czerwonym bądź zielonym. Gazony Flor Decor to produkty, które oferują różne rozmiary oraz kształty. Oznacza to, że można swobodnie wybierać między gazonami prostokątnymi, okrągłymi, kwadratowymi bądź w kształcie półksiężyca. Większość modeli posiada od zewnętrznej strony rowki, które umożliwiają bardziej szczelne dopasowanie gazonów podczas tworzenia konstrukcji, które podtrzymują np. skarpę.

Różne wymiary

Betonowe Gazony ogrodowe posiadają bardzo różne wymiary. Oczywiście wiele zależeć będzie od zastosowanego budulca oraz kształtu tych elementów. Najprostsze będą prostokątne gazony betonowe. Cena tego rodzaju produktów będzie najczęściej niższa od elementów o bardziej skomplikowanych kształtach.

Stwórz wspaniały ogród

Nasz teren ogrodowy możemy kształtować na wiele różnych sposobów, wykorzystując do tego rozmaite sprzęty i elementy architektury. Urozmaicą one przestrzeń oraz ozdobią ją, dodając jej klimatu. Niektóre akcesoria pomogą nam w utrzymaniu porządku na posesji, podjeździe, rabatach czy skwerze, ponieważ będą stanowiły naturalną barierę przed rozrastaniem się chwastów i innej niepożądanej roślinności – do nich należą m.in. Gazony ogrodowe.

Wyznaczenie terenu

Elementami architektury ogrodowej, których możemy użyć do tworzenia kwietników, rabat czy skalniaków są m.in. obrzeża oraz palisady. W kształtowaniu ogródków na skarpach szczególnie przydadzą się nam betonowe gazony, które pozwolą na sadzenie roślin w wytypowanych do tego miejscach. Ograniczą one rozrastanie się bądź zachwaszczanie naszych roślin.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *