Noclegi w Karpaczu – pomysł na wakacyjny wyjazd 

Lato za oknem, piękna słoneczna pogoda, wysokie temperatury dopisują. Wakacje to również sezon urlopowy i każda okazja na wyjazd, nawet kilkudniowy będzie świetnym pomysłem na odpoczynek do codzienności. Nie trzeba wybierać się daleko, w Polsce znajdziemy szeroką gamę miejsc, od nadmorskich kurortów po górskie domki. Świetną opcją na wyjazd będzie odwiedzenie województwa dolnośląskiego i wycieczka do tamtejszego Karpacza. Co ciekawego zwiedzić w Karpaczu? Jaki nocleg w Karpaczu wybrać? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule!

Gdzie jest Karpacz, czyli atrakcyjna lokalizacja terenu 

Wiele osób po raz pierwszy słysząc o tym mieście, zastanawia się, gdzie jest Karpacz. Ten zapierający dech w piersiach teren położony jest w Karkonoszach, czyli najwyższym paśmie Sudetów. Karpacz leży u stóp szczytu tych gór, czyli Śnieżki, która ma wysokość 1602 m n.p.m. Atrakcyjnością tego regionu jest również fakt, że można tutaj dojechać bardzo łatwo z wielu regionów Polski. Karpacz oddalony jest od stolicy województwa, Wrocławia, o około 2 godzin drogi. Blisko jest również do Opola, Zielonej Góry, czy pobliskiego Wałbrzychu i Legnicy. Komfortowy dojazd będą mieć także mieszkańcy Poznania i Łodzi, ale tak naprawdę, można tutaj przyjechać z całej Polski. Jeśli planujemy wycieczkę do Czech lub Niemiec, to przejazd przez Karpacz będziemy mieć po drodze, więc jest to świetna okazja na zrobienie tutaj przystanku i podziwianie okolicy. Dzięki sieci komunikacji dostaniemy się tutaj nie tylko autem, ale również autobusami czy pociągiem do Wrocławia i stamtąd autobusem. To zaleta, ponieważ każda opcja transportu jest dostępna dla podróżnych. 

Co zwiedzić w Karpaczu latem?

Karpacz to region znany głównie ze szlaków górskich, po których można poruszać się pieszo jak i rowerem. Górska wycieczka szlakami rowerowymi będzie idealną formą aktywnego wypoczynku. Jeśli chodzi o szlaki piesze to każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zarówno dla zaawansowanych wędrowników jak i tych początkujących, dostępne są różne rodzaje tras, łatwiejsze i trudniejsze. W sam raz dla wymagających wspinaczy oraz spokojnych spacerowiczów. Jednak Karpacz to nie tylko wycieczki na łonie natury, ale również różnorodne zabytki. Jeśli zdecydujemy się na nocleg w Karpaczu, to koniecznie trzeba będzie zobaczyć wszystko, co ma do zaoferowania. Jednym z najbardziej znanych zabytków tej okolicy będzie kościół ewangelicki Wang, który został przeniesiony tutaj z Norwegii, z miasta Vang w 1842 roku. Jest to zabytkowa drewniana budowla i ciekawostka jest, że został on zrobiony bez użycia gwoździ. W Karpaczu znajdziemy także Muzeum Zabawek, Muzeum Konsol Gier Video czy Muzeum Karkonoskie Tajemnice.  Stąd również niedaleko do Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, tak wybierając się w te rejony, będziemy mogli skorzystać z różnorodnej oferty atrakcji.

Karpacz – jaki wybrać nocleg?

Gdy już wiemy, co będziemy mogli zobaczyć w tym regionie i mamy ustaloną wstępny plan zwiedzania, to warto również znaleźć idealny nocleg, aby móc się zregenerować pomiędzy atrakcjami. Doskonałym wyborem będzie nocleg w Leśnym Dworze w Karpaczu, który oferuje wspaniałe pokoje, w przystępnych cenach w bardzo dobrej lokalizacji. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą tego miejsca!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *