Jakie wady ukryte może mieć używane auto?

Kiedy w wyszukiwarkę Google wpiszemy frazę: „kupiłem używany samochód czy mogę go zwrócić” wyświetli się 251 tysięcy wyników. W Polsce przeważnie kupujemy używane samochody. Często trafiamy na nieuczciwych sprzedawców, którzy oferują towar niezgodny z umową. Jakie wady najczęściej się zdarzają?

Ślizgające się sprzęgło i zepsuty alternator

Na forach internetowych jest mnóstwo wątków, które poruszają kwestię kupna samochodu z wadą ukrytą, gdzie nowi nabywcy zastanawiają się jak oddać auto. -Wykonałem jazdę próbną po mieście,wszystko było w porządku podpisaliśmy umowę- pisze forumowicz- w drodze powrotnej przy probie nagłego przyspieszenie przy 100 km/h poczułem objaw ślizgającego się sprzęgła (obroty wzrastają szybko, a samochód przyspiesza bardzo powoli) rano odstawiłem samochód do mechanika- diagnoza- cieknąca skrzynia – wymiana sprzęgła bo się ślizga to koszt od 2 do 3tys zł- to tylko jedna historia, inny forumowicz pisze, że kupił samochód zaledwie parę dni wcześniej i okazało się, że nie działa urządzenie ładujące czyli alternator. – Nie mogłem tego sprawdzić przy zakupie bo kontrolka od ładowania nie zapalała się podczas pracy silnika, ale w czasie podróży do domy od klienta zaczęły przygasać światła i w rezultacie silnik zgasł i musiałem auto holować- uzasadnia. Albo jeszcze inna historia: „kupiłem auto i okazało się że auto ma rozwalony dwumas (rozbudowany tłumik drgań) a koszt wymiany sięga 2 tys. zł. a sprzedający zapewniał, że auto chodzi super i nic mu nie dolega, teraz zastanawiam się czy jest możliwość zwrotu takiego auta”

Nie czekaj aż coś cię zaskoczy zdaj się na fachowców- http://mobilekspert.pl

Jeśli decydujemy się kupić używane auto, warto zdać się na fachowców, którzy sprawdzaniem aut zajmują się na co dzień. Potrafią wychwycić wady ukryte i wiedzą jakie triki stosują nieuczciwi handlowcy.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *